S Macedónsko dve remízy

prípravný zápas v Macedónsku (4.6.2019)
Macedónsko - Slovensko 3:3 (1:0)
Góly: Doša, Kozár, Rick

Tréner Marián Berky k zápasu povedal: “V tomto zápase sme skúšali nový model defenzívy, vydržali sme plniť úlohy 7 minút. Súper mal prvú strelu až v 8. minúte, naopak my sme dominovali. Škoda, že sme nevyužili tri šance. Prvý polčas sme okrem jednej situácie (ktorú sme zle vyriešili a inkasovali gól) dominovali. Aj keď sme prehrali 1:0 polčas, hráčov musím pochváliť. Do druhého polčasu sme išli s cieľom hrať ďalej aktívne defenzívu, ktorá nám vychádzala a priniesla nám vyrovnávajúci gól na 1:1. Rafaj a Směřička nás mohli poslať do vedenia, ale ich šance boli zneškodnené domácim brankárom. Po ojedinelej brejkovej situácii sme inkasovali druhý gól. Následne z 10m voľného kopu sme inkasovali po dorážke tretí gól. Museli sme ísť do power play, ktorá nám vyšla a znížili sme na 3:2. Ešte raz mali možnosť Macedónci zvýšiť skóre, ale 10m voľný kop Brndiar chytil. Vyrovnať sa nám podarilo 10 sekúnd pred koncom, keď Rick prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Hráčov chcem za predvedený výkon pochváliť.”

Róbert Greško: "Podľa môjho názoru sme dobre vstúpili do zápasu, boli od  začiatku lepším mužstvom a domácim sme toho veľa nedovolili. Žiaľ naše šance sme nepremenili a pri šanciach súpera nás podržal Milan Herko. Neskôr tempo trochu opadlo a domáci nám strelili trošku nešťastný gól po našom chybnom postavení. Druhý polčas sa nám podarilo vyrovnať, ale zase sme inkasovali a to dokonca dvakrát, z toho raz z 10-ky, druhý pokus domácich z 10-ky Peter Brndiar chytil. Našťastie sme pri záverečnej powerplay stav aspoň vyrovnali . Mrzia ma naše nepremenené šance, veľmi zvláštne verdikty rozhodcov a moje zranenie, ktoré mi nedovolí zajtra zasiahnuť do hry."

Martin Doša: "V zápase sme chceli byť od začiatku aktívni a napádať súpera už na ich polovici, čo sa nám dobre darilo približne prvých 8 minút. Avšak po ôsmich minútach sme poľavili, nevyvíjali tlak na súpera a dostával sa nám ľahšie na našu polovicu. Dá sa povedať, že sme súpera do ničoho vážnejšieho nepustili a naopak si vytvorili nejaké šance z brejkov, ktoré sme však nepremenili. Súper nás trestal po signále z autu, keď sme stratili koncentráciu. Dokázali sme sa však vrátiť do zápasu a znovu sme hrali našu hru. Opäť po našich chybách sme však inkasovali dva lacné góly. Museli sme vstúpiť do powerplay, kde sa nám podarilo nakoniec zápas vyrovnať, za čo sme radi. Pre mňa bol najhorším článkom celého zápasu rozhodcovské duo. Zápas vôbec nezvládli, z čoho plynula aj naša strata koncentrácie, pretože sme sa viac venovali im a nie hre. Avšak myslím si, že sme podali dobrý výkon, plnili pokyny trénera a vyskúšali si rôzne  herné varianty."

Gabriel Rick: "Myslím si, že v zápase sme boli lepší tímom, len škoda, že sme nepremenili šance v prvom polčase. Namiesto toho sme inkasovali zo štandardnej situácie na 1:0. V druhom polčase to bolo hore-dolu a strašne sa kúskovala hra. Z ničoho nič sme mali 5 faulov, ale dokázali sme vyrovnať na 1:1. Za tohto stavu dali macedónci z ničoho nič na 2:1 a následne z 10-metrového kopu na 3:1. Macedónci mali k dispozícii dva 10-metrové kopy. Začali sme hrať powerplay a myslím si, že sme ju hrali jednoducho a efektívne a po nacvičenej akcii sme znížili na 3:2. Zostávali tri minúty do konca, následne prišla veľká šanca, ktorú sme nevyužili, ale po následnej akcii sme vyrovnali na 3:3. Nerád hodnotím rozhodcov, ale myslím si, že nám trochu uškodili."

------------------------------------------------------------------------------------

Naša výprava dnes na poludnie pristála v Skopje, kde absolvuje dva prípravné zápasy s Macedónskom. Podľa trénera Berkyho pôjde o dôležitú prípravu, keďže štýl hr môže byť podobný ako v prípade našich súperov v kvalifikačnej skupine v Azerbajdžane (Čierna Hora, Moldavsko). Pred turnajom sme vyspovedali reprezentačného trénera a trojicu hráčov.

Marián Berky:
Po aprílových zápasoch s Egyptom si zahráme zápasy s Macedónskom. Čo očakávaš od týchto zápasov?
Som veľmi rád, že sme sa opäť mohli stretnúť. Je to kontrolný zraz, ktorý slúži na to, aby som videl, ako sú hráči pripravení a aká je ich momentálna forma. Som tiež rád, že sme mohli prísť do Macedónska odohrať ďalšie dva kvalitné zápasy. Pre nás je to podobný súper, na akého narazíme v kvalifikácii – Čierna Hora a Moldavsko. Tieto zápasy budú pre nás veľmi užitočné. Chceme vyskúšať väčšie portfólio hráčov, máme tu troch brankárov a 14 hráčov, preto dúfam, že sa chalani budú snažiť a chcieť sa ukázať v dobrom svetle.
V základnej zostave nám chýba Tomáš Drahovský, ktorý je lídrom celého mužstva. Žial klubové povinnosti mu nedovolili zúčastniť sa zrazu. Na druhej strane budú mať hráči príležitosť prevziať na seba viac zodpovednosti. Mohli sme to vidieť aj na kvalifikácii v Turecku, kde sme v prvom zápase porazili domácich, Tomáš dostal žltú kartu a v zápase s Rusmi sme ho nemohli využiť naplno, aby ho náhodou "nevykartovali". Podobná situácia môže nastať aj teraz a musíme na to byť pripravení. Schopnosti lídrov majú viacerí hráči v tíme a som zvedavý ako sa prejavia v nasledujúcich zápasoch.

Po dlhšej dobe sa do užšieho kádra vracajú aj starší, skúsení hráči ako Peter Brndiar, Dušan Rafaj, chytajú sa aj mladí chalani ako Daniel Čeŕovský, Matúš Ševčík, Dominik Ostrák, Vojto Turek. Čo očakávaš od týchto hráčov?
Očakávam od nich, že sa chytia svojej možnosti a ukážu, čo je v nich. Sú to mladí hráči, ktorí postupne dostávajú šancu nahrádzať staršiu generáciu. Od tej sa však stále majú čo učiť. Peter Brndiar spolu s Milanom Herkom a Richardom Obermanom patrili v play off k najlepším brankárom v lige, preto sú tu všetci traja. Dušan Rafaj je skúsený hráč, som rád, že sa pripojil k tímu, začal trénovať a uvažuje o tom hrať v ďalšej sezóne najvyššiu súťaž, takže som zvedavý.

Dušan Rafaj:
Vraciaš sa do tímu po dlhšej dobe. Ako vnímaš svoj „comeback“?
Áno, vraciam sa po trištvrte roku, odohral som už dva zápasy proti Egyptu. Mal som z toho trochu obavy, predsa len som nehral najvyššiu súťaž, ale myslím, že som sa do toho po chvíľke dostal.

Si pripravený nastúpiť aj v kvalifikácii pokiaľ budeš nominovaný?
Pokiaľ dostanem túto príležitosť, tak určite áno.

Od trénera Berkyho sme sa dozvedeli, že plánuješ návrat do najvyššej súťaže. Je to pravda?
Uvidím, v hre sú rôzne možnosti a ja sám som zvedavý, ako to dopadne, ale je to jedna z možností.

Čo očakávaš od nášho súpera?
S Macedónskom sme sa stretli už viackrát. Či už na klubovej úrovni (hrali sme proti ich majstrovi) alebo tiež na reprezentačnej (v kvalifikácii na MS 2016 sme s nimi prehrali v Bari). Vieme, že sú posilnení jedným naturalizovaným Brazílčanom a nebude to jednoduchý súper. Išli výkonnostne hore, takže očakávam vyrovnané zápasy.

Matúš ševčík:
Si najmladší hráč vo výbere, máš za sebou prvý zápas proti Egyptu, v ktorom si skóroval. Ako sa cítiš v novom tíme?
Cítim sa tu veľmi dobre pretože tu panuje skvelá atmosféra. Chalani sú super snažia sa mi pomôcť a cítim podporu, vďaka ktorej som strelil svoj prvý gól v seniorskej reprezentácii. Dúfam, že to takto bude pokračovať a dokážem skórovať aj v ďalších zápasoch a tak pomôcť k víťazstvu.

Čo očakávaš od zápasov s Macedónskom?
Tak ako tréner hovoril, majú tam šikovných pivotov, budú sa to zrejme snažiť podržať hore, sklepávať a strieľať na bránu. Musíme sa snažiť pokryť pivota, ubrániť sa a vyrážať do rýchlych protiútokov.

V júni ťa čaká ďalší zraz, tentokrát s U19-tkou. Keď môžeš porovnať obe reprezentácie, kde sa cítiš lepšie?
Tak predsa len pri mojich rovesníkoch sa cítim o trochu istejšie. V A-ku sa odstraňujú a dolaďujú iba detaily a malé chybičky, a v tomto smere na sebe ešte musím popracovať. Verím, že to zvládnem.

Peter Brndiar:
Po dlhšej dobe sa vraciaš späť do reprezentácie. Aké sú to pocity?
Teším sa, že som sa konečne dostal naspäť do reprezentácie, cítim sa fajn a teším sa na zápasy. Od novembra som neodchytal celých 40 minút zápasu, takže sa teším o to viac. Tieto medzinárodné zápasy mám strašne rád.

Sprevádzali ťa zdravotné problémy, si už v poriadku?
Áno, v ôsmom kole som v súboji dostal „šľapák“ na ruku. Mal som zlomenú záprstnú kosť na štyrikrát, mám to zošróbované, takže som sa nedostal do brány vyše polroka, ale už to vyzerá byť v poriadku. Dnes som prvýkrát vyskúšal chytať bez rukavíc a vyzerá to dobre.

Určite budú veľmi dobre technicky vybavení, balkánske štáty a teda ich hráči sú vždy veľmi sebavedomí a určite budú mať silných pivotov. Budeme sa s tým musieť vysporiadať, na to sme sa aj v tréningoch zameriavali.

Si pripravený nastúpiť aj v kvalifikácii, pokiaľ budeš nominovaný?
Tak určite budem rád. Idem na tom makať od leta. S Pinerolou budeme hrať Ligu Majstrov, takže tá príprava bude aj individuálna a s tréningami začneme veľmi skoro. Myslím si, pokiaľ sa nič nestane, tak na kvalifikáciu by som mal byť dobre pripravený.

2. prípravný zápas v Macedónsku (5.6.2019)

Udalosti

Žiadne nadchádzajúce udalosti pre tento tím.

Posledných 30 dní: 121 | Posledných 7 dní: 44 | Posledný deň: 7

© 2019 Wild Boys 02 Bratislava | Všetky práva vyhradené | wildboysbratislava@gmail.com